КОХАЙЛЬТЕ МИХАЙЛЯ СЕМЕНКА, АБО

ЯК ЙОГО ЛЮБЛЯТЬ УСІ НЕПІДРОБНІ ПОЕТИ Й ЦІНИТЕЛІ УКРАЇНСЬКОЇ УРБАНІСТИЧНОЇ ПОЕЗІЇ, ЩОДНЯ ПЕРЕПОЩУЮЧИ ЙОГО ВІРШІ НА СВОЇХ ІНТЕРНЕТ-СТОРІНКАХ
Марія Заїченко, старший науковий співробітник Харківського літературного музею
…Проводила на музейних заняттях експеримент: школярі або студенти читають вірші поетів двадцятого століття, та й нашого часу, і визначають, до якої епохи належить поет. І лише про одного завжди одностайна відповідь: «Оцей живе зараз, він наш сучасник» Михайль Семенко майже сто років тому, за власним визнанням, «остроїв поезію у стрій ні разу не надіваний». Він «спостерігав рухи слів» і «переганяв рух життя», випередивши, в такий спосіб, за словами, беззаперечно, найавторитетнішого на сьогодні культуролога Вадима Скуратівського, формотворче для світового модерну джойсівськебачення («Улісс»), а також передбачив оп-арт і вербально-предметні інсталяції.
Герой романів «Дівчина з ведмедиком» Віктора Петрова (Домонтовича), «Двері в день» Гео Шкурупія, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Біла ґвардія» Михайла Булгаковата мемуарів Іллі Еренбурга «Люди. Роки. Життя».

Кн. 28-29 №3-4 2012