ІНВАЗІЙНА НІЧ, OR WHAT YOU WILL

Олег Сидор-Гібелинда, кандидат мистецтвознавства
 
Проблему суспільної анґажованости мистця не вигадали вчора,не змудрували сьогодні. Жан-Поль Сартр, проартикулювавши термін, у жодному разі не першовідкривач названої проблеми – він тільки загострив її грань до загрозливого блиску наточеної бритви…
Утім упродовж як мінімум століття імперативний мотив «мистця-громадянина» зазнавав атак з боку – мотиву, стереотипу, міту? – мистця, самозамкненого у «вежі зі слонової кістки». 
Кн. 36 №1-2 2014, №3-4 2015

ПРОЕКТ ТРИВАЄ…

Михайло Поживанов,
голова Фонду муніципальних реформ «Маґдебурзьке право»,
фундатор ґалереї «АВС-арт», доктор технічних наук
 
Ще з кінця таких близько-далеких і тепер ностальґійних 90-х років ХХ століття Фонд муніципальних реформ «Маґдебурзьке право», а згодом і мистецька ґалерея «АВС-арт» при інформаційній протекції художньо-літературного часопису «Артанія» завжди підтримували тих мистців та художні проєкти, що в пострадянському суспільстві проголошували,виборювали, боронили і втілювали українську незалежність, витісняючи вже віджилі тоталітарні та заступаючи ще не сформовані державотворчі інституції.
 
Кн. 36 №1-2 2014, №3-4 2015

ІЗ ГЛИБИН ҐЕНЕТИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ *

Лідія Боднар-Балагутрак, мисткиня (США)
 
Я – художник, педагог, американка українського походження в першому поколінні. Я дитина імміґрантів. Моя сім’я змушена була полишити Україну під час Другої світової війни. Ті, хто це зробив, жили в таборах Ді-Пі (переміщених осіб). Народилася в Клівленді, штат Огайо, й виросла там серед української громади кількох поколінь.
У дитинстві мені пощастило мати обох бабусь і дідусів. Я була оточена їх розповідями та спогадами про Україну, що здавалася мітичним далеким місцем. Вони були глибоко вдячні за привілей стати громадянами США, за можливість жити в країні свободи й демократії, країні верховенства права, де приймаються культурні, реліґійні та індивідуальні відмінності й поважаються права людини. 
Кн. 36 №1-2 2014, №3-4 2015