«З ОГНЮ»

Ксенія Рожак, магістр мистецтвознавства
Лев Гец – один із плеяди тих видатних українських художників початку ХХ ст., що стали до мольберта за Першої cвітової війни. Це значною мірою вплинуло на його мистецьку індивідуальність. Вже цього раннього періоду його роботи вельми спостережливо значать сцени навколишнього життя, фіксують найхарактер- ніші сюжети.
Лев Гец народився 13 квітня 1986 р. у Львові. 1903 року вступив до української народної початкової школи-гімназії ім. Маркіяна Шашкевича, там уперше за- світилися його малярські здібності і виняткова композиційна майстерність.
Закінчивши гімназію, став студіювати архітектуру в Художньо-промисловій школі у Львові, де навчався під керівництвом Івана Левитського. Початкові студії архітектури вплинули на світогляд молодого художника: упродовж практично всього творчого шляху об’єктами його мистецького зацікавлення були оригінальні архітектурні споруди, сільські краєвиди, урбаністичні міські пейзажі.

Книга 8 2007

ГУЦУЛЬСЬКА СЕЦЕСІЯ КАЗИМИРА СІХУЛЬСЬКОГО

Ярослав Кравченко, кадидат мистецтвознавства
Творчість одного з найвідоміших художників – львів’янина польського походження – Казимира Сіхульського припадає на першу половину ХХ століття й відображає природу. Саме він відкрив для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, переданий вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства. Казимир Сіхульський народився 17 січня 1879 року у Львові в будинку №6 по вулиці Сташіца в родині інженера-залізничника. Після закінчення гімназії впродовж 1899-1907 років навчався у Львівському університеті, потому в Краківській академії мистецтв у Я.Мегофера,В.Яроцьким він короткотривало продовжив навчання в Мистецькій школі у Відні в А.Кеннера та в академії Калароссі в Парижі. Л.Вичулковського та С.Виспянського. 1904 року в списку визнаних щорічних нагород кращих учнів академії срібними медалями були відзначені українець М.Бойчук та поляк К.Сіхульський.

Книга 8 2007