СИМВОЛИ ДУХОВНОЇ ЧИСТОТИ

Орест Голубець, доктор мистецтвознавства
Сьогодення дає нам два діаметрально протилежні тлумачення кераміки. З одного боку – традиційне її розуміння, у сенсі творення вжиткових посудиновидних форм, де основна увага зосереджується на природній красі поверхні черепка, а декор здебільшого відіграє допоміжну роль. Інше – сучасне трактування, пов’язане з виконанням художниками унікальних авторських композицій, мистецьких об’єктів, у яких цілком орґанічно поєднуються різноманітні виражальні засоби: скульптурні, живописні, графічні, колажно-інсталяційні… У повсякденних творчих пошуках Галина Ошуркевич схиляється до неповторного індивідуального мистецького виразу. Вона належить до покоління видатних майстрів професійної художньої кераміки, що працювали на Львівській експериментальній кераміко- скульптурній фабриці.

Кн. 28-29 №3-4 2012

ПОДИХ ПРАВДИ РЕАЛЬНИХ ВРАЖЕНЬ

ЗІ СПОГАДІВ ПРО ГАЛИНУ ОШУРКЕВИЧ
Любов Волошин, мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України
Із непересічною особистістю Галини Ошуркевич я вперше особисто познайомилася десь серединою 1980-х. Тоді я, зачарована харизматичним талантом Марії Савки-Качмар, любила приїжджати до неї у творчі майстерні Львівської кераміко-скульптурної фабрики.
Фабрика розташовувалася на узгір’ях Чернечої гори під самим Кайзервальдом. Я, зазвичай, залишала свій автомобіль біля фабричної огорожі й піднімалася східцями на всіяну буйними травами гору – там і були керамічні майстерні. Згори моїм очам відкривався вид на місто та широкі простори неба, а внизу на схилах пагорба вітер хвилював зелені трави. Залите сонцем, це розлоге місце наповнювало серце почуттям якоїсь особливої свободи (котрої так бракувало мені в партикулярних умовах тодішнього музейного життя) та передчуттям ширяння вільного творчого Духа, що чекало мене тут у товаристві мистців.

Кн. 28-29 №3-4 2012