ПРОСТОРИ ТЯЖІННЯ. ВИМІРИ

Маркіян Писаревський, кореспондент «Артанії»
Ґалерея «АВС-арт» уперше взяла участь у міжнародному форумі «Art Kyiv Contemporary VII» – наймасштабнішому проєкті українського арт- простору, що об’єднує кращі ґалереї України і світу. Форум збирає відомих мистців, ґалеристів, кураторів, критиків, колекціонерів і створює широку перспективу для ознайомлення із сучасними тенденціями мистецтва. Проєктом «Простори тяжіння. Виміри» ґалерея представляла на форумі українських художників Петра Бевзу, Олексія Литвиненка (живопис та інсталяція «Нетутешня трава») й Олега Ясенєва (живопис).
«Виміри» – четверта виставка художнього проєкту «Простори тяжіння». Перші дві включали роботи українських, словацьких та російських мистців й експонувалися в ґалереї «Airсraft» (Братислава, Словаччина) 2010 року та ґалереї «Лавра» (Київ) 2011 року. 

Кн. 28-29 №3-4 2012

БУТИ

Володимир Гусар, колекціонер
Кошти, зібрані від продажу творів, які люб’язно надали львівські мистці, мали витратити на пам’ ятник українському скульптору Михайлові Гаврилку в місті Болехів, що на Івано-Франківщині. Цю бронзову скульптуру роботи Василя Ярича, архітектора Ореста Скопа, встановлять на площі біля пам’ятника письменниці Наталії Кобринської.
У 1910-1913 роках М.Гаврилко жив і працював у Болехові, товаришував із Юліаном Русином, Наталією Кобринською, Орисею Величко, внучкою священика Івана Озаркевича. Тут скульптор відлив 100 горельєфів Тараса Шевченка. Року 1915-го мистець у війську Січових Стрільців звільняв Болехів од російської навали. Одна з вулиць у місті має його ім’я.
Михайло Гаврилко – талановитий художник, скульптор, поет, орґанізатор війська Українських Січових Стрільців, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман і просто неординарна, харизматична постать в українській історії. 

Кн. 28-29 №3-4 2012