ОДУХОТВОРИТИ КАМІНЬ

Зоя Навроцька, мистецтвознавець
За майже тридцять роківнаполегливої праці луцький мистець Богдан Ясинський створив цікавий доробок, кожне полотно якого – справжня перлина: виношена, вистраждана, по-своєму досконала й відточенаяк у стилістичному, так і в суто технологічному аспектах. Поряд із цим, його завжди вабили винятковість пластичних форм, експресія об’ ємів, гармонія ритмів, багатомовність ракурсів… Отож, поряд із малярством, художник працює і в царині станкової скульптури. «…Скульптор, котрий переймається малярством, володіє більшими можливостями в пошуку гармонійної форми», – вважає Богдан Ясинський. Тому робота стеком, різцем і пензлем у його практиці – нероздільна. Однак якщо малярство майстра добре відоме глядачам, то твори з бронзи, мармуру, дерева, синтетичних матеріалів стали певною несподіванкою, ба навіть відкриттям, для багатьох шанувальників мистця.

Кн. 32-33 №3-4 2013

ЛІНОРИТИ ЯК ЗАСІБ АВТОРСЬКОГО БАЧЕННЯ

Петро Нестеренко, кандидат мистецтвознавства
Свій перший екслібрис київський мистецьТарас Малишко виконав на комп’ютері 2001 року. Це була яскрава композиція, адресована Музею гральних карт у Франції. Та по-справжньому він взявся за екслібрис 2007-го. За цей час створив чотири десятки ориґінальних творів, не рахуючи варіантів у пошуках колірної виразности.
Коли знайомишся з доробком Т.Малишка глибше, не перестаєш дивуватися енерґійності й завзятості мистця, адже за його плечима – участь у чотирьох десятках виставок-конкурсів графіки й екслібриса як в Україні, так і за її межами, а це 11 країн Европи та Китай і Мексика. Творчість мистця неодноразово відзначалася дипломами, сертифікатами, подяками, медалями тощо. А графічні роботи поповнили зібрання багатьох музеї світу, ґалерей, бібліотек, центрів культури та приватних колекцій.

Кн. 32-33 №3-4 2013