ПІЗНАЙМО САМИХ СЕБЕ

Шевченко Є. Народна деревообробка в Україні. Словник народної термінології. — К.: Артанія, 1997
Григорій Міщенко
Ознайомити культурницький загал з «українською книгою» в дезінформативному просторі України – справа надзвичайної ваги. Либонь, тому, що спрацьовують і досі негласні приписи антиукраїнства: «не пущать», «не было й быть не может», «ваши книги покупателям не нужны»...
Отже, братове мистці, різьбярі, культурологи, етнографи, народознавці, мовознавці, назагал ті, кому болить відродження України, запам’ятаймо: маємо видання «Народна деревообробка в Україні. Словник народної термінології», автор Євген Шевченко, 2800 термінів і понять містить ця книга, читаючи яку, дивуєшся – неначе пам’ять наша промовляє з глибини минулого часу. Вражає, насамперед, семантична наповненість того чи іншого визначення, назв предметного світу, пов’язаного з деревообробкою. По суті, у самих термінах і поняттях закладені буттєво-сутнісні реалії України, практика і досвід цілих поколінь. 

Книга 04 1998

ОСЯГНУТИ ВІРОВЧЕННЯ ВОЛХВІВ

Плачинда С. Міфи й легенди давньої України. Київ, 1997
Прокладання Сергієм Плачиндою містка у призабуту минувшину відбулося ще в 1982 році, коли короткий словник слов’янської міфології, добре пошматований цензурою розвинутого соцреалізму, знайшов затишок у книзі письменника «Київські фрески», а нині відбуваються жваві дискусії щодо гарно дизайнованої, кольорове ілюстрованої книги «Міфи і легенди давньої України»

Запросивши до співпраці над книгою уже добре відомого у мистецьких колах художника-самоука, поета і міфотворця Сергія Танадайчука, Сергій Плачинда дав можливість талановитому мистцю реалізувати надзвичайне прочитання у лінії та кольорі підтекстового матеріалу і засвідчив прагнення національного духу, пройнятого дохристиянським (занадто віддаленим у часі) віровченням, звільнитися від облуди «наркотичного марення» чужинської маскультури.
Як зазначає сам автор книги (і це абсолютно справедливо!), видання стане у пригоді старшокласникам, студентам, учителям, викладачам україно-та народознавства, зрештою – патріотам України, всім, кого цікавить і хвилює історія нашої духовності.

Книга 04 1998